Egy innovatív IT cég
ahova programozókat keresünk
Egy SSC, ahova többnyelvű
pénzügyeseket toborzunk
Egy autógyár, ahova
fejlesztő-mérnököket keresünk
Egy Startup vállalat
ahova 3D designert keresünk
Egy FMCG világcég, ahova
értékesítési igazgatót keresünk

Állásajánlat

Senior Industrial Engineer-Material Flow

Our partner is the 8th biggest company in Hungary, operating at 6 locations with more than 10 000 employees. We are looking for a senior industrial engineer.

Feladatok

  • Leading Industrial Engineering related projects
  • Use lean manufacturing tools & techniques to improve material flow
  • Assist with defining the appropriate material handling methodology for different store areas especially for work-in-process area
  • Evaluate and support implementation of alternate and emerging technologies in material handling and storage
  • Assist in development and implementation of processes & procedures
  • Optimize facility layouts
  • Preparing time studies of logistics & warehouse activities
  • Initiate improvement projects both in warehouse and in production
  • Develop training plans, train and support site Industrial Engineering teams in improving material flow

Elvárások

  • BSC or MSc degree
  • At least 4 years of relevant (industrial engineer) experience
  • Work experience in the field supply chain/logistics
  • Fluent English + Hungarian language knowledge
  • Good Project management/coordination + communication skills
  • Lean - 6Sigma green or black belt
  • Flexibility quite frequent travelling (mainly within Hungary)

Egyéb információ

Munkavégzés helye: Nyugat-Magyarország
Jelentkezés: jelentkezes1@aarenson.hu

Kapcsolati adatok

Kapcsolattartó: Fülöp Kamilla
Telefon:
E-mail: jelentkezes1@aarenson.hu

Egyéb adatok

Pozíció azonosító: #000000000
Munka területe: Egyéb mérnöki állások