Back Office and Executive Assistant

Állásajánlataink

We are looking for Back Office and Executive Assistant for our client who organizes international exchange programs.

Feladatok

  • Administrating and preparing data and documents in highly organized matter

  • Communication with suppliers and partners

  • Back-office support for the executive manager and project manager

  • Administrative task related to day-to-day operations

  • Preparing reports and evaluations

  • Procurement and negotiations

Elvárások

  • Min 5 years in back office and/or executive assistant

  • Located in Budapest, Hungary or nearby

  • Good understanding of financial and legal documents

  • Being able to produce outputs without grammar or consistency mistakes

  • Proficient in English, Hungarian and Slovak or Czech

  • Proficient with Office 365 - mainly Outlook, Excel and OneNote

  • Proficient with advance search functionality in Windows and Office 365

  • Sound work ethic and highly reliable

  • Organized and task oriented

  • Willingness to learn new methodologies and tools

  • Any other European language is an advantage

  • Willingness to travel within EU

  • Affinity for document and data management

  • Being able to produce outputs without mistakes

Munkáltató ajánlata

  • Regular team building activities organized in exotic locations

  • Flexible working hours

  • Flexible working location

  • Regular professional trainings in various areas

  • Top of the range equipment - notebook, camera, mobile etc.

Információk

Munkavégzés helye:
Magyarország,'

Kapcsolat

Kapcsolattartó:
Fülöp Kamilla
Telefon:
+36202977357

Egyéb adatok

Pozíció azonosító:
#2703
Munka területe
Adminisztráció / Asszisztencia / Iroda
„Néha elkerüljük a lehetőségeket azért, mert munkának néznek ki.”
Ajánlatkérés

Kérjen árajánlatot cége számára!

Megtiszteltetésnek vesszük, ha kapcsolatba lép velünk az alábbi ajánlatkérő űrlapon!

Fontos: az ajánlatkérés semmilyen kötelezettséget nem jelent az Ön számára!