Project Manager

Állásajánlataink

We are looking for Project Manager for our client who organizes international exchange programs.

Feladatok

  • Managing the implementation of multiple parallel international projects according to schedule and budget

  • Complex planning of new and ongoing projects and activities

  • Improving the current system, processes and designing new ones to streamline day-to-day operations

  • Communication with partners, stakeholders and service providers

  • Strengthening and building new relationships with partners and stakeholders

  • Tendering, negotiating and purchasing

  • Continuous learning a training yourself and the team

  • Looking for new expansion possibilities

Elvárások

  • Min 5 years of experience in managing projects

  • Experience of full life-cycle of a complex project

  • Volunteering activities besides professional career, e.g. organizing events, workshops, trips, etc.

  • Fluent in English, Hungarian and Slovak or Czech

  • Sound work ethic and highly reliable

  • Logical and analytical mindset and approach

  • Able to process substantial amount of complex information

  • Laser eyes for spotting inconsistencies

  • Result and deadline oriented

  • Highly organized

  • Desire to travel within EU

  • Desire to learn and improve in general

  • Any other European language is advantage

  • IPMA certification is an advantage

  • Exceptional critical and analytical thinking

  • Building a team and mentoring people

  • Being able to produce outputs without mistakes

Munkáltató ajánlata

  • Regular team building activities organized in exotic locations

  • Flexible working hours

  • Flexible working location

  • Regular professional trainings in various areas

  • Top of the range equipment - notebook, camera, mobile etc.

Információk

Munkavégzés helye:
Magyarország,'

Kapcsolat

Kapcsolattartó:
Fülöp Kamilla
Telefon:
+36202977357

Egyéb adatok

Pozíció azonosító:
#2704
Munka területe
Projektmenedzsment
„Aki folyvást "valahova följebb" törekszik, annak számolnia kell azzal, hogy egy napon elszédül.”
Ajánlatkérés

Kérjen árajánlatot cége számára!

Megtiszteltetésnek vesszük, ha kapcsolatba lép velünk az alábbi ajánlatkérő űrlapon!

Fontos: az ajánlatkérés semmilyen kötelezettséget nem jelent az Ön számára!