A HR tartós túlterheltségének következményei

2026. január 05.

A HR Mentális Index 2025 szerint a HR-szakma – beleértve a fejvadászat és a munkaerő közvetítés területén dolgozókat is – súlyosan túlterhelt, sok szakember a kiégés határán van. A háttérben nemcsak a folyamatos nyomás, hanem az értékkonfliktusok is állnak, amelyek különösen erősen jelentkeznek a fejvadászat során, amikor a HR-eseknek vitatott döntéseket kell képviselniük.

Pethő Anikó HR-tanácsadó és fejvadász szerint ilyenkor gyakran alakul ki az úgynevezett kompenzációs öncsalás: racionalizálás, túlkompenzálás, túlzott lojalitás vagy érzelmi eltávolodás. Ezek a minták nemcsak az egyéni jóllétet rombolják, hanem a szervezeti bizalmat is aláássák, ami a munkaerő közvetítés és a fejvadászat hitelességét is veszélyezteti.

A megoldás az értékrend tudatosítása, a szakmai integritás védelme és az őszinte kommunikáció. Ez különösen fontos azok számára, akik fejvadászat vagy munkaerő közvetítés területén dolgoznak, hiszen a hosszú távú szakmai hitel nemcsak a szervezetekben, hanem a teljes munkaerőpiacon is meghatározó.

A teljes cikk itt olvasható:

https://www.hrportal.hu/hr/hr-kieges-igy-teszi-tonkre-magat-es-a-szervezetet-is-a-hr-es-20251123.html

Vissza a blogbejegyzésekhez
„A csúcson mindig van hely, de annyi sosincs, hogy leülhess.”
Ajánlatkérés

Kérjen árajánlatot cége számára!

Megtiszteltetésnek vesszük, ha kapcsolatba lép velünk az alábbi ajánlatkérő űrlapon!

Fontos: az ajánlatkérés semmilyen kötelezettséget nem jelent az Ön számára!